Darmowe porady prawne udzielane są w każdym mieście

by

in

Jeżeli macie jakiś problem natury prawnej to koniecznie powinniście się wybrać w tej sprawie po poradę. Poradę można uzyskać u adwokata albo radcy prawnego oraz w punkcie udzielania takich porad. Warto wiedzieć o tym, że porady prawne można uzyskać w każdy dzień w większości kancelarii adwokackich czy radcowskich, ale za takowe trzeba zapłacić i to bardzo często nie małe pieniądze. Tym czasem pytań i tematów, z którymi czasem trzeba się udać po poradę jest tak wiele, że właściwie nie rzadko się zdarza, że pojedyncze porady prawne mogą trwać po kilkadziesiąt minut. No i oczywiście za każdą taką poradę trzeba zapłacić, a w rachubę wchodzą stawki nie mniejsze aniżeli sto złotych. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są porady, które są darmowe, a więc takie, które udzielane są przez radców i prawników na zlecenie miejskiego urzędu. Darmowe porady prawne organizowane są w zasadzie średnio raz w miesiącu, ale o szczegóły trzeba się pytać za każdym razem w Urzędzie Miasta. A jeśli zastanawiacie się, jakie rodzaje pytań można zadawać to w zasadzie nie ma żadnego ograniczenia. Począwszy od spraw dotyczących sporów z urzędami czy firmami a na sprawach rozwodowych i alimentacyjnych kończąc. Należy jednak pamiętać, że darmowe porady prawne organizowane w Waszym mieście to jedynie odpowiedzi na nurtujące Was pytania i zagadnienia. Nie można zatem skorzystać z tego w taki sposób, że się poprosi o napisanie pozwu sądowego albo jakiegoś pisma czy odpowiedzi na pismo.

W każdym większym mieście porady prawne organizowane są cyklicznie i regularnie. W niektórych miastach organizuje się je nawet na świeżym powietrzu, gdzieś na rynkach, placach a nawet w parkach. To bardzo fajny pomysł. Kiedy po poradę można sięgnąć bezpłatnie to zazwyczaj udziela ich kilku albo kilkunastu adwokatów czy radców prawnych. I co najważniejsze, to wcale nie jest tak, że robią to za darmo, ponieważ opłacają ich urzędy organizujące takie darmowe porady. Dla prawników udział w takich poradach to też świetna reklama bo przecież oczywiste jest, że jeśli będzie się zadowolonym z usług konkretnego prawnika i trzeba będzie jeszcze skorzystać z większego zakresu pomocy to się pójdzie do niego , ale już za pieniądze.
Jeśli ma się jakiś problem albo nurtujące Was sprawy to naprawdę warto udać się po porady prawne do pobliskiej palestry adwokackiej. Nie mniej jednak, jeśli można skorzystać z tego typu pomocy za darmo a można na taką pomoc poczekać to lepiej naprawdę dowiedzieć się, kiedy w Waszym mieście odbędą się porady prawne finansowane przez miejski urząd. Warto się też dobrze przygotować sporządzając sobie na przykład listę wszystkich pytań i problemów, jakie Was nurtują. Bo kiedy przyjdzie pora usiąść oko w oko z takim radcą prawnym czy adwokatem to samemu można się nieźle zestresować i trochę speszyć. Dlatego najlepiej się po prostu do tego samemu przygotować.